Červenec 2010

krása :)

20. července 2010 v 22:30 | kishinka
ahojky tahle fotka je prostě krásná ,nwm co dodat ..

modlitba koně

16. července 2010 v 12:28 | kishinka
Nádherné video, tak procítěné. Dokážu si živě představit, jak se ten koník modlí.

Polárník ..

15. července 2010 v 12:51 | kishinka
Ahoj,nwm jak to nazvat .. polárník byl skvělí kůň,a takový konec si nezasloužil :(Možná že zemřel proto co miloval,.......Ale to se mi už nedovíme. A tak alespoň uctíme jeho památku a budeme doufat že na věčných loukách je svým šampionem.

krása koní

14. července 2010 v 20:24 | kishinka
Divocí koně kteří běží .. no prostě .. Jakoby napovídala jeho krásná volně vlající hříva - to jak je šťastný .. než někde v úzkosti na startovním boxu nebo na jatkách před jistou smrtí :( Právě tyto obrázky šťastných koní by ve vás mohlo povzbudit to že proti týrání koní by se mělo něco udělat! A to hned ,hned teď!než umřou další :(

jatka - aneb ,proč koně umírají :(

14. července 2010 v 20:11 | kishinka
Je to hrůza.Vůbec se na ty fotky nedokážu koukat. Jak mohou být lidé tak..tak...bezohlední?! Copak už na našem skaženém světě neexistuje ani rovnost mezi zvířetem a člověkem? :/ :(! Takhle už to nemůže jít dál, koně nemůžou dál umírat kvůli nám...kvůli lidem!
Mrzí mě, jak někteří lidé berou jatka na lehkou váhu a řeší tady "odstín fotky". Chtěla bych mít vaše problémy. Jenže jatka bohužel byly jsou a i naneštěstí budou tím, co vždycky byly. Většina koní končí na jatkách KVŮLI LIDSKÉ HLOUPOSTI! Znám například jednoho koně, který předčasně zemřel kvůli své závodní kariéře a důvod? Lidská hloupost, špatné zacházení. Nebo klisny, které rodí miliony hříbat a poté brzy umírají a důvod? Opět lidská blbost! Týraní koně, stresovaní, nemocní a to většinou kvůli LIDEM! Existuje dokonce nemálo případů, kdy majitel dává koně na jatka pouze kvůli nedostatku financí (Uvažování? Proč ho nedaruje dobrým majitelům? Proč na jatka? Proč? Achjo...), na který měl samozřejmě myslet mnohem dříve než si takového koně pořídil. Zdraví koně nebo koně, kterým se ještě dá pomoci, kteří nemusí umírat. Pro takové jsou tu útulky, které se snaží chránit koně před tímhle. A zachraňovali by je snad, kdyby věděli, že se koni nedá pomoci nebo, že se s nimi bude na jatkách dobře zacházet? NE! Tak na co se tu ptáme. Ano, koně, kterým se už pomoci nedá, ti se uspí, aby se netrápili bolestmi, ale i tak se nemusí dávat na jatka. Prosím zamyslete se nad tím, dříve než napíšete komentář v blažené nevědomosti.
Další fotografie jsem tu zveřejnit nechtěla, chtěla jsem vás toho ušetřit, sama při pohledu na ně pláču, nedokážu vydržet v klidu, když vidím koně tak nedůstojně a bolestně umírat. A vy snad ano? Já vím, že ne nebo alespoň doufám, že drtivá většina z vás si uvědomuje pravý význam slova "jatka".
Převoz na jatka :/ :(
Nebudu se k tomu vyjadřovat, já prostě ........Došly mi slova.
Důsledek převozu na jatka.......
Toto se děje stále....Kůň se zabije a pak ....... z něj lidé udělají kus sálamu. bože, tak morbidní, je mi z toho všeho zle!
Tohle je ta milost, kterou si zaslouží kůň po svém životě, který mnohdy nebyl zrovna růžový?


TRÁGEDIE, NEHODY, JATKA NA SILNICÍCH

A TADY JE DŮKAZ "NEEXISTUJÍCÍHO" KOŇSKÉHO SALÁMU:
Tahle fotka nevypdá moc staře, že? A jak ten salám asi vzniknul? Myslíte si, že se vyčaroval? Omyl! Krutý a nemilosrdný omyl!
Krmivo pro vaše mazlíčky :/ :(ŠÁHNĚTE SI DO SVĚDOMÍ, ZDA JSTE SPRAVEDLIVÍ! Doufám, že většina z vás má srdce na správném místě.


Závody koní

14. července 2010 v 13:07 | Volnahriva
  • Ano, závody koní - světoznámé téma. Existují totiž dva názory. Ten první prosazuje dominanci koní a jejich soutěživost. To znamená, že prosazuje také závody, dostihy a všemožné jiné koňské disciplíny mezi které se řadí například i velmi těžké a náročné cross country. Tito lidé tvrdí, že koně baví soutěžit, baví je vyhrávat, trénovat a je to jak se říká duch v jejich těle.....Zamysleme se nad tím a přejděme i k druhému názoru, který zastává nepřirozenost závodních disciplín. Ano, první co nám bije do očí jsou náročné steeplechase (tzv. steeply). Ale lidé věřící v druhý názor jistě rozmýšlejí i o jiných soutěžních kategoriích - Například parkur, při němž kůň musí přeskakovat mnohdy obrovitánské překážky pro výhru či potěšení jezdce, ale to všechno je i pro potěšení koně?. Nebo taková drezura - mnoho nepřirozených pohybů za sebou. Kůň musí všeliak nepřirozeně poskakovat a za to se poté na drezurních soutěžích dostávají body. Lidé zastávající druhý názor vlastně ukazují na přirozenou koňskou divokost a okatě nám tak sdělují, že koně nepatří do našeho velkého "byznysu" pro lidské potěšení a peníze. Nu, vyslechli jsme si oba názory. Který z nich zastáváte vy? Oba jistě mají své plusy i mínusy, ale záleží na tom, jak to kdo pochopí a jak nad tím zapřemýšlí.

  • Názor proti názoru, fotka proti fotce. Běží kůň pro sebe nebo pro své jezdce? Nikdy nemůžeme vědět co kůň cítí, když běží, zda chce běžet dál nebo se zastavit. Pravda je taková, že my to vědět nemůžeme. My se jen snažíme pochopit "dnešní svět".

k
f

Přihláška o členství na Volné hřívě

14. července 2010 v 12:55 | Administrátorka K.
PAKLIŽE jsi klikl/a do této části stránek, je pravděpodobné, že se ti již hlavou prohnal podnět k možnému členství na Volné hřívě či jsi alespoň zvědav/á, co takové členství vlastně nabízí a poskytuje a jak vlastně může koním v reálném životě a čase pomoci.
Inu, nynější prioritou webu je udělat základnu koňáků, milovníků koní či lidí, kteří se zajímají o pomoc živým tvorům (zde konkrétně koním) a kteří by chtěli nějakým způsobem na pomoc k nim směřovanou přispět. Nejedná se o pomoc finanční, neb členství na Volné hřívě je pochopitelně zdarma, ač samozřejmě se zde mohou nacházet odkazy směřující k peněžní podpoře koňských útulků aj. - jako stránka můžeme poskytovat informace a právě na ony informace bychom se chtěli v budoucnu zaměřit. Co dělat, když se v mé blízkosti nachází podvyživený či týraný kůň? Je vůbec nějaká možnost, jak aktivně pomoci koním, přestože nikde poblíž mého bydliště žádní nejsou? Jaké koňské útulky bych mohl/a podpořit? To jsou otázky, na které bychom vám chtěli dokázat odpovědět a na jejichž odpovědích se jakožto členové (ale i jako pouzí návštěvníci) můžete podílet.
Členství vám dává možnost utvářet obsah Volné hřívy a především publikovat zde své vlastní články, vznášet návrhy na diskuse a mnoho dalšího.
Členství není limitované pouze na lidi mající blog či účet na některé z koňských her - pro vložení propagační ikony, nikoliv. Přihlásit se může každý, kdož projeví ochotu o rozvíjení myšlenky celého projektu. Samozřejmě však budeme rádi, když Volnou hřívu podpoříte šířením o její existenci i mezi dalšími lidmi právě prostřednictvím odkazu či ikony, nicméně to není priorita projektu, neb nechceme být pouhou peticí, ale taktéž a především chceme být něčím UŽITEČNÝM.
Projekt je ovšem i po 5 letech fungování stále na svém počátku a My budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete na něm podílet, přidat zde svá vlastní slova, pomáhat lidem i koním, neb o to nám primárně jde - najít mír mezi člověkem a koněm či koněm a člověkem - chcete-li.

Suma sumárum, členství Vám umožňuje HÝBAT S CELÝM PROJEKTEM a stát jeho součástí. Osud všeho, co zde vidíte, je totiž jen a jen ve Vašich rukou a je tedy čistě na Vás, jak se bude či nebude vyvíjet.
Přihláškou vyjádříte svůj nesouhlas s týráním koní a převážení je na jatka.

Od 11.7.2015 jest registrační formulář následovný:

  1. Vaše jméno, přezdívka či internetový nick/login aj.*
  2. Adresa vašich stránek/blogu/účtu na koňské hře
  3. Proč stojíte o členství na Volné hřívě? Čím myslíte, že může být projekt užitečný?*
  4. Hodláte podpořit projekt umístěním propagační ikony na vaše stránky (či někam jinam)?
Části označené * jsou povinné na vyplnění

(starý registrační formulář:
1) Tvá/Vaše internetová přezdívka
2) Adresa tvého/vašeho blogu
3) Odpověz na jednu ze tří kontrolních otázek:
- Myslíš, že je správné týrat koně?
- Je podle tebe existence klubu VH užitečná?
- Co by podle tebe mohlo zabránit týrání koní?
Dáš si tuto ikonku na blog a pomůžeš šířit informaci o záchraně týraných koní?)

Děkujeme Vám za veškerou podporu!
IKONY ->
(z roku 2010)
(z roku 2014)