Duben 2011

odpovědi na časté dotazy

25. dubna 2011 v 11:55 | kishinka
Ahoj,tak se vám zase hlásím . Myslí že by bylo dobé to tu napsat protože tu lidé příjdou a ptají se mě popřád na ty samé věci , a tak bych jim je tu chtěla zodpovědět ;)

1.Někdo mi tu třeba píše že proč jenom koně? Protože jsou krásní ale že pomoc potřebují i jiní takž odpovídám:

Ano jistě to já přece vím a uznávám to , ale já si koně nevybrala protože jsou krásní ,nebo chytrá zvířata . Každé zvíře je ale v něčem hezké a dobré ! koně jsem siv ybrala protože se odnich odvíjí celý můj život,celý můj život patří koním,a tak jsem se jím chtěla odvěvděčit tím že budu bojovat za jejich svobodu a nevzdám to ! Ale přece nejsou jen blogy proti týrání koní !Jsou blogy proti týrání psů,koček,morčat,dobytku (prasat,ovcí,krav apod...) ,tuleňů , dokonce jsem viděla blog proti zabíjení hmyzu ! To není jenom o koních ! PRotože když se spojí všechny ty blogy proti týrání tak vlastně bojujeme proti týrání všech zvířat na světě a to už nejsou jenom koně! Každý pomáhá zvířatům který mu jsou nejbližží - někdo bojuje za kočky,někdo za psi,někdo za lachtany a tuleně (kteří jsou mimochodem drasticky zabíjení pro kožešinu ) někdo za práva dobytku , někdo za práva veleryb ! A já za práva a svobodu koním , protože pro mě v životě udělali hodně (na přání se zmíním v komentářích) . Ano ? Takže to vážně není jenom o koních ;) vždycky všechno souviselo se vším a týrání zvířat vždycky souvisí se všemi zvířaty ! A to že tenhle blog je proti týrání koní ještě neznamená že ostatní zvířata nepotřebují pomoct !

2.Někdo mi napíše že když jím máso tak podporuji jatka, což je nesmysl a tak také ODPOVÍDÁM:
To není vůbec pravda , vemte si že člověk potřebuje jíst nějaké maso ! Kdyby byli všichni vegetariáni tak by byli všichni nemocní ,slabí a pomalu by naše populace vymřela protože nějaké maso člověk k přežití potřebuje . I na maso se zvířata chovají ale když se usmrcují tak bez bolestně a bez křečí nebo bez toho aniž by zvíře trpělo ! A to není týrání ! Všechna zvířata a organismi na světě(krom bíložravců) potřebují k životu maso ! Ale koně tu jsou buďto jako mustangové v chráněných rezervacích jako v přirozeném prostředí venku , nebo proto aby pomáhali lidem ale ježdění je super věc a když se člověk skoněm spojí v jedno tělo tak je to nezapomenutelný okamžik jak pro jezdce tak pro toho koně ! A není to týrání! Ovšem kňské maso na jatka k řezníkovi nepatří , koně tu jsou aby lidem pomáhali a né proto aby je lidé jedli !

Takže takhle - pokud chcete abych zodpověděla na další dotazy ptejte se mě v komentářích ráda vám na všechno odpovím ;)

Naděje pro koně...

22. dubna 2011 v 19:04 | kishinka
Ahoj toto video tu musím dát - Je to krásný a pravdivý příběh koně , toto video není proti dostihům ani závodům je to jenom čistě proti převozů koní na jatka - A jak už se zmiňuje video - Jsou přece i hezčí - mnohem hezčí místa kde může dát kůň "zbohem"

převoz polských koní na jatka

21. dubna 2011 v 18:22 | kishinka
Nevím proč to tu dávám ale já u toho opravdovsky brečela a pořád se klepu jako osika , nechápu to jak můžou být lidi tak HROZNÍ ! Hlavně u toho koníka kterému vytrhli kopyto a on u toho umřel - na jatka ! I u těch dalších ...... Je to v polštině, ale to video mluví za všechno - takhle to NEMŮŽE jít dál !! Jistli se koně budou chovat na jatka tak tu máte příklad jak by to asi bylo. Hrůza , hrůza, hrůza - Brečím , protože je to vážně odporný a krutý ! Od nás lidí ....Protože potřebujeme víc chutí salámu - Ano jenom kvůli tomu že lidská hloupost potřebuje víc příchutí v salámu se děje tohle:

Hurá v sedle!

16. dubna 2011 v 17:54 | kishinka
Ahoj, Asi jako první bych vám chtěla moc poděkovat za to že se do klubu hlásíte , kdo ví třeba už jsme nějakému koni pomohli - Každopádně bychom v tom měly (ano my všichni ) pokračovat a zachraňovat jako řetězec lidí kteří věří že tato zvířata jednou budou mít volnou hřívu ;) Takže ještě jednou DĚKUJU , a děkujou vám i koně ;)

Jak říká nadpis -zkončil sníh ,začalo konečně jaro a já se vrátila do sedla . Je to jako v pohádce - V brzké době (za cca 2 tréninky ) se vrhnu na slibovaný a dlouho očekávaný cval v sedle a nemůžu se dočkat protože z madel pěkně bolí nohy :D Držte mi palce ,budu ráda ;) Jinak vymyslím nový vzhled stránky a ještě jednou vám děkuju že se snažíte koním pomoct, a nejen koním - určitě mnoho z vás se zastává i tuleňů , slonů,pand,psů,koček a to je zprávné tak by to mělo být , protože naděje umírá jako poslední ......